HomeOdzyskiwanie zaniżonych odszkodowań – do kogo zwrócić się po pomoc?FinanseOdzyskiwanie zaniżonych odszkodowań – do kogo zwrócić się po pomoc?

Odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań – do kogo zwrócić się po pomoc?

Odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań

Zaniżone odszkodowanie – temat, który doskonale znany jest wielu osobom. Tak, bowiem TU mają to do siebie, że nie zawsze w sposób uczciwy podchodzą do klientów, dając pieniądze, które są tak naprawdę niewspółmierne do tego, co należy się klientom. Fakt, że ubezpieczyciel wypłacił pieniądze (w zaniżonej kwocie) nie oznaczają tego, że klient nie ma prawa walczyć dalej. Wręcz jest on do tego zobligowany. Wystarczy zwrócić się do odpowiedniej firmy, aby móc odzyskać własne pieniądze za doznaną krzywdę.

Do kogo zwrócić się po pomoc?

W obecnych czasach nietrudno znaleźć takie firmy, które oferują wsparcie w odzyskaniu należnych pieniędzy. Do wyboru są dwa rozwiązania.

Kancelaria odszkodowawcza

To oni w imieniu klienta walczą o należną sumę pieniędzy. Zajmują się napisaniem pozwu, jak również walką przed sądem. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, jeżeli chodzi o duże sumy pieniędzy. Klientów na pewno ucieszy także ten fakt, że kancelarii płaci się tylko wtedy, jeżeli sprawa będzie wygrana. Sam klient nie musi skupiać się na sprawie, ponieważ wszystko robi kancelaria. Oni też reprezentują klientów na każdym etapie. Wadą jest jednak to, że kwota zapłaty ustalana jest procentowo. Czy będzie to współmierne do tego, co uda się uzyskać na rzecz klienta? Sprawę trzeba samodzielnie dokładnie przeanalizować.

Adwokat lub radca prawny

Różnica pomiędzy kancelarią i adwokatem/radcą tkwi w wynagrodzeniu, który się otrzymuje. W przypadku tych drugich, muszą oni trzymać się ściśle ustalonych zasad, które określa Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie. Pozostała część, jeżeli chodzi o sposób prowadzenia sprawy, jest taka sama jak w przypadku kancelarii odszkodowawczej. To adwokat/radca reprezentuje swojego klienta w dochodzeniu jego praw przed sądem.

Sprzedaż odszkodowania

Prawdą jest to, że istnieje możliwość skorzystania z trzeciej opcji. Zaniżone odszkodowanie można uzyskać poprzez jego…sprzedaż. Są takie firmy, które zajmują się „skupem” spraw, które odnoszą się do zaniżonych odszkodowań. Wystarczy tylko udać się do nich, a oni zapoznają się ze sprawą. Trzeba bowiem wiedzieć, że sprzedaż możliwa jest tylko przy części takich spraw. Co jest jednak ważne, to klient, doprowadzając do finalizacji transakcji, traci całkowite prawo do tej sprawy. Jednak nie pozostaje on z niczym. Firma „skupująca” sprawy, oferuje możliwie największą kwotę. Potem to oni wezmą się za walkę z ubezpieczycielem, aby odzyskać zaniżoną kwotę odszkodowania. W tym jednak momencie klient nic nie będzie mógł uzyskać, ponieważ pozbył się wszelkiego rodzaju praw. Ważne jest jednak to, że w tym przypadku osoba poszkodowana nie musi płacić nic – jak to jest w przypadku kancelarii odszkodowawczej lub adwokata/radcy prawnego. Klient uzyskuje pieniądze, które są w stanie faktycznie pokryć jego straty i uzupełnić lukę finansową, jaka powstała w momencie wypłaty zaniżonego odszkodowania przez nieuczciwe towarzystwo ubezpieczeniowe.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *