HomeGotowe spółki w GdyniInwestycjeGotowe spółki w Gdyni

Gotowe spółki w Gdyni

Gotowe spółki w Gdyni

Gdynia od wielu lat jest uznawana za jedno z najbardziej przyjaznych miejsc do prowadzenia biznesu. Wpływa na to rozwój miasta, obecność w trójmiejskiej aglomeracji (duża ilość potencjalnych klientów) i świetna lokalizacja. Dlatego to właśnie w Gdyni warto założyć spółkę. Otwieramy sobie w ten sposób ogromne możliwości. Gdynia to miasto z jednej strony portowe i nadmorskie, więc turystyka jest bardzo rozwinięta i z drugiej strony mogąca liczyć na stałych klientów, ponieważ aglomerację zamieszkuje około miliona stałych mieszkańców.

Dlaczego warto kupić gotową spółkę w Gdyni?

Gotowa spółka nie wymaga od nas znajomości całej ścieżki tworzenia spółki, wizyt w urzędach i przygotowania sporej ilości dokumentów. Wystarczy w formie aktu notarialnego zakupić spółkę od właściciela i zgłosić to do odpowiedniego urzędu. Cała procedura bardzo często trwa około 2 dni roboczych. Porównując to z założeniem nowej spółki, na co potrzebujemy często kilku tygodni – różnica jest kolosalna. Do tego musimy pamiętać, że całkowicie nowa spółka to mniejsze zaufanie na rynku i niższa zdolność kredytowa na sam początek.

Dlatego, jeśli myślisz na początku działalności o finansowaniu zewnętrznym, to najlepszym wyborem będą gotowe spółki z historią w Gdyni. Dzięki temu jeszcze szybciej będziesz mógł rozwinąć swoją działalność. Gotowe spółki są zakładane z myślą o późniejszej sprzedaży, więc mają bardzo dużą ilość przypisanych PKD i nie trzeba wprowadzać wiele zmian – wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie spółkę z gotowej oferty.

Na co zwrócić uwagę kupując gotową spółkę w Gdyni?

Najważniejszym aspektem jest to, od kogo kupujesz spółkę. Musisz mieć pewność, że podejmujesz współpracę z uczciwą, rzetelną firmą, która świadczy dodatkowe usługi okołosprzedażowe oraz doradcze. Wybieraj tylko profesjonalistów i firmy z ugruntowaną pozycją na rynku, które obsługują dużą liczbę klientów. Nie licz na świetne okazje od osób prywatnych, bo kupno spółki z niepewnego źródła może okazać się dużym problemem.

Spółka może być zadłużona (co akurat łatwo sprawdzić). Jednak nieuważny kupujący, nawet jeśli sprawdzi spółkę w rejestrze dłużników, może nie zwrócić uwagi na dokumenty finansowe spółki, wady prawne, rozpoczętą współpracę z innymi podmiotami spółki (np. może się okazać, że spółka przyjęła pieniądze za wykonanie danej usługi, a jeszcze jej nie wykonała). Dodatkowo ryzyko jest w rozliczeniach z urzędem skarbowym i zakładem ubezpieczeń społecznych. Jeśli optymalizacja podatkowa została wykonana nieprawidłowo, niektóre podatki nie zostały opłacone czy składki ZUS nie były odprowadzane – mogą być później z tego powodu problemy.

Można oczywiście to wszystko zweryfikować i prosić o potwierdzenia z ZUS i US, zwrócić się do KRS i sprawdzić rejestr dłużników czy bardzo dokładnie zweryfikować bilans, wynik finansowy i wszelkie inne dokumenty spółki – jednak po co robić sobie dodatkowe problemy? Znacznie lepiej i bezpieczniej jest zaufać profesjonalnym firmom, które zawodowo zajmują się sprzedażą gotowych spółek. Dzięki nim pozbędziemy się wszelkich problemów, a swój wymarzony biznes będziemy mogli prowadzić już kilka dni później.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *